VIHAK BOHEMIA KENNEL

ProČ ŠTĚŇÁTKO OD NÁS ???

 

 

Štěňátka z naší chovatelské stanice jsou zárukou kvality. Tím nemáme na mysli pouze špičkový exteriér, ale také vynikající zdravotní stav a sebevědomou, přátelskou a vyrovnanou povahu našich štěňátek.

Správná socializace štěňátek a výborný zdravotní stav rodičů jsou pro nás na prvním místě. Rodiče podstupují pravidelně povinná (dysplasie kyčelních kloubů) i nepovinná (vyšetření na dědičné oční choroby, vWD test na dědičnou poruchu srážlivosti krve apod.) zdravotní vyšetření na dědičné nemoci typické právě pro plemeno německý pinč, čímž se zajišťuje, že nebudou tyto mnohdy nebezpečné nemoci přenášet na své potomky.

 

Jako rodiče našich štěňátek vybíráme zdravotně prověřené, výstavně oceněné chovné jedince, plnochrupé, s výbornou povahou a při jejich výběru se snažíme také dbát o to, abychom zapojili do omezeného českého chovu německých pinčů nové krevní linie.

Cílem našeho chovu je tedy nejen systematicky zdokonalovat exteriér německých pinčů, odstraňovat nešvary pro pinče typické jako např. špatný pohyb a úhlení končetin, přestavěná záď, světlé pálení, světlá barva očí, stojící nesklopené uši apod., ale i udělat maximum pro to, abychom zajistili zdraví, vitalitu a vyrovnanou povahu našich štěňátek natolik, aby mohli přenášet tyto přednosti na svoje případné další potomky.

Snažíme se, aby štěňátka z našeho chovu byla dokonalými a nekonfliktními společníky pro své nové majitele vhodná nejen na výstavy a další chov, ale i pro výcvik a nejrůznější psí sporty.

Se socializací štěňátek začínáme již v ranném věku, bereme je do rukou, hladíme, aby si zvykla na lidský pach a s jejich rostoucím věkem je postupně seznamujeme s ostatními domácími zvířaty (především s kočkami). Od šesti týdnů je bereme na zahrádku, aby se postupně začala seznamovat se životem venku a vyzkoušela si cestování autem.

Všechna štěňátka, které budeme předávat novým majitelům, budou maximálně socializovaná, očkovaná, odčervená, budou mít průkaz původu a budou označena čipováním. Kupní smlouva je samozřejmostí.

Noví majitelé také obdrží přihlášku do Klubu pinčů ČR, písemné informace týkající se výživy a počáteční výchovy štěňátka, fotky a videa daného štěňátka na CD nosiči, očkovací průkaz, deku pro štěňátko s pachem maminky a ostatních sourozenců, oblíbenou hračku a startovací sadu krmení, na které jsou štěňátka navyklá.

S novými majiteli budeme stále v kontaktu a rádi jim pomůžeme s případným uchovněním štěňátek v budoucnu, s vystavováním, přispějeme radou týkající se výchovy, výcviku, psích sportů apod.

 

Chovatelská stanice německých pinčů

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode